Photoshop ile Navigation Bar Yapma

1. 400px - 200px ölçülerinde olucak şekilde yeni bir dosya oluşturun. Hemen ardından Rounded Rectangle butonuna tıklayın daha sonra bu komuta ayit ayar parametre paneli üst menüde belirecektir. Buradan Custom Shape Tool komutuna tıklayın alt kısmında yanda görülen menü açılacaktır. Açılan menüyü yandaki gibi ayarlayın, daha sonra yeni üst menüde bulunan Radius değerine 50px değerini verin ve çalışma alanına bir defa tıklayın.
2. Çalışma alanında köşeleri yuvarlatılmış bir dikdörtgen oluşmuşmalıdır. Bu dikdörgene ayit Layer ı seçin ve üzerinde sağ tuşa tıklayarak açılan pencereden Rasterize Layer a tıklayın. Aynı Layer ı Ctrl tuşuna basılı tutarak tekrar seçin. Şimdide (G) Gradient Tool a tıklayın ve bir alttaki resimdeki değerleri girin. Aynı zamanda Gradient Tool s ayit menüden Linear Gradient i seçmelisiniz.
3. Gradient Tool seçili iken bir önceki adımda seçmiş olduğumuz dikdörtgenin üzerine gelin ve klavyeden Shift tuşuna basarak Aşşağıya doğru mausunuzu sürükleyin.
4. Bu işlemlerin sonucu yandaki gibi olmalıdır. Dikdörtgen seçili iken işleme devam ediyoruz. Şimdi de üst meünüden Select >Modify >Contract... komutuna tıklıyoruz. Açılan pencereye 3 pixel değerini giriyoruz.
5. Seçim alanımızın daraldığını sizde fark edeceksiniz. Tekrar Layer menüsüne gelerek dikdörtgene ayit olan Layer ın üzerinde sağ tuşa tıklayın ve açılan menüden Layer via Copy komutuna tıklıyoruz. Layer menüsünde yeni bir layer oluşmalıdır.
6. En son Copy komutunu kullanarak kopyaladığımız Layer ı Ctrl tuşuna basarak seçin. Şimdi takrar Gradient Tool a tıklayın ve bu sefer aşağıdan yukarıya doğru Shift tuşuna basarak mausnuzu sürükleyin. Bu işlemin sonucu yandaki gibi olmalıdır.
7. Şimdi ise kopyalama yolu ile oluşturduğumuz Layer ın üzerinde Marquee Tool ile eşit olucak şekilde Shift tuşunu kullanarak seçiyoruz ve Delete ile siliyoruz. Hemen ardından aynı Layer ı seçerek Select >Modify >Contract... komutunu uyguluyoruz ama bu sefer değeri 1px olmalıdır. Tüm bu işlemlerin sonucu alttaki gibi olmalıdır.