Photoshop ile Plastik Buton Yapma

1. Yeni bir PSD dökümanı oluşturun. Ellipse Tool ile yandaki gibi iki adet yarım dağire oluşturun. Daire çapları 40px olmalıdır. Tam orta noktasını bulmak için View >Rulers komutunu kullanın. Renk olarak da #093561 değerlerini kullanın.

2. Rectangle Tool ile yandaki resimde belirtilen ölçülerde bir dikdörtgen oluşturun. Konum ayarlamasını yine Rulers komotu ile yapın.
3. Layer panelinden 2 daireyi ve 1 dikdörtgen nesnelerinizi Merge Linked komutu yardımı ile birleştirin. Oluşan yeni Layer ın üzerine Ctrl tuşu ile birlikte tıklayarak seçin. Select >Modify >Contract komutlarına tıklayın açılan pencereye 8 değerini girin. Ardından Select > Feather komutlarına tıklayın bunun değerinide 6px olarak girin.
4. Şimdi Layer panelinde yeni bir Layer oluşturun. Yeni oluşturduğunuz Layer seçili iken #59A7F5 değerlerine sahip renkle bu seçim alanını doldurun.
5. Yandaki gibi butonun yarısını seçim aracını kullanarak seçin. Yeni bir Layer oluşturun. Select >Modify >Contract komutlarına tıklayın değer olarak 1px girin. Gradient Tool ile bir tarafı beyaz diğer tarafı transparan bir gradient oluşturun. Seçim alanına bu gradient i uygulayın.
6. Yandaki görünümü elde etmiş olmalısınız.