Photoshop ile Siyah beyaz resimden zemin oluşturma

Background olarak kullanacağınız bir resim için, önce sitenizin içeriğine uygun bir çizim bulun ya da çizin. Çizimin acemice olmasının çok da kötü olmadığını göstermek için böyle bir örnek seçtim.
   Layer ınızı çoğaltın. (New Layer) Parlama Layer ında gölge ışık için gereken efekti oluşturacaksınız.

Siyah-beyaz bir resmi seçmek kolay. Magic Wand la siyah alana tıklayın. Birbirine değen bütün siyah alanlar seçili hale gelecek. Değmeyenleri de seçime katmak için, Select/similar seçeneğine gidin. Artık, benzer tüm pikseller seçildi. Select/modify/expand a 1-2 piksel değer girin. içini beyaz renk ile doldurun. Gaussian Blur efektini resminizin özelliğine göre 3-10 değerine getirin okeyleyin.
Alta bir Layer daha ekleyip içini siyah doldurun.

Blur efektinin Motion ve Radial seçeneklerini kullanarak farklı etkiler elde edebilirsiniz.
.Bu sayfadaki üstte Radial Blur, altta Blur, ve daha sonra 2 tane Motion Blur efektinin sonuçları var.
Yukarıdan aşağıya uzanan parlama bölgesi oluşturmak için, tüm Layerları merge komutuyla birleştirin. Alta iki Layer daha ekleyin. Ortadakini beyaz alttakini siyah renk doldurun. Beyaz Layer ı 1-2 piksel kaydırın ve istediğiniz ışığa ulaşıncaya kadar blur efekti uygulayın.
Burada ise farklı bir etki için en üstte resim beyaz olarak kullanıldı. Bu resimleri background olarak kullanmak için, enini en az 640 piksel yapmanız gerekli. Resim 640 pikselden sonra kendini tekrar edecektir. Menübar olarak kullanmak için, menü için düşündüğünüz pikselde yapmanız yeterli. Yani 150 piksel civarı...