Photoshop ile Yağmur Efekti Oluşturma

1. File >Open dan, yağmur efektini üzerine uygulayacağınız resmi seçin. Seçtiğimiz bu resim bizim Arka planımız olacak(background)...
2. Yeni bir layer oluşturun. Layer bölümünde bizim backgroundumuz olan layer i şeçin ve ‘’göz’’ simgesine tıklayıp görünmez yapın akabinde yeni oluşturduğumuz layer1 e dönün…
3. Set Foreground color : #FAFFA9 ve Set Background color: #737373 olarak ayrlayın. Daha sonra Fitler >Render >Clouds efektini uygulayın.
4. Daha sonra tekrar bir efekt uygulayacağız. Bu efekt bizim yağmur havasını katacak. Fitler >Sketch >Graphic Pen… efektini uygulayın ve Stroke Lenght : 15 ve Light/Dark Blance : 54 değerini girin.
5. Layer menüsündeki Add a layer style simgesine tıklatın ve Blendign Options u seçin. Blend More:Linear Burn, Opaticy:25 ve Advanced Blending den Fill Opacity :100 olarak ayarlayın. ( seçtiğiniz resme göre bu değerlerle oynayabilirsiniz. Her resim için aynı değerler girmek gerçekçiliği azaltabilir.)
7. Blur Tool ile resmi biraz buğulaştırabilirsiniz. Buğulaştırmak gerçekçilik katacaktır. Daha sonra Gradient Tool aracını seçin. Renk olarak #AEB358 olarak ayarlayın. Gradient Tool bir kısmı transparan olacak şekilde ayarlayın. Background katmanının bir üstüne bir layer daha ekleyin ve Graident Tool ile sayfaya tam dikey bir çizgi çekiniz.
işte bitmiştir.