Media Player da tüm video biçimlerini oynatma

 

Media Player a farklı giysiler giydirdiğinizde bazı filmleri oynatamayabiliyor. Bunun bir örneği penceresiz tasarım olan "Ravert" için geçerli.

Bu sorunu çözmek için görüntü ivmesi ayarlarını yükseltebilirsiniz. Bunun için Media Player da Araçlar / Seçenekler menüsüne, buradan da Başarım sekmesine gelin ve Gelişmiş e tıklayın. Daha sonra "Video İvmesi" bölümündeki Video karıştırma oluşturucusunu kullan seçeneğini devre dışı bırakın ve ayarları kaydedin. Şimdi sorunun çözülüp çözülmediğin kontrol edin. Eğer sorun devam ediyorsa yine aynı bölümdeki Video İvmesi çubuğunu Yok konumuna getirin. Eğer çubuk devre dışıysa bu gelişmiş ayarların devrede olduğu anlamına geliyor. Bu durumda "Varsayılanları Yükle" seçeneğini seçerek ayarları değiştirebilirsiniz. Eğer bu da işe yaramazsa Media Player ınız yeni sürüme yükseltebilirsiniz.

Not: Microsoft, Windows Vista altında bu ayarları farklı bir konuma taşıdı. Vista da bu ayar için Performans sekmesi altındaki DxVA Video ivmesi ni devre dışı bırakmanız gerekiyor.