Açamadığınız CD veya DVD Kalmasın

Optik disklerin içeriğini bilgisayara atmak, CD veya DVD yazmak ve internetten indirdiğiniz disk imajlarını istediğiniz gibi açıp kullanmak istiyorsanız bu yazıyı kaçırmayın!

CD veya DVD olsun, fark etmez, kullanıcıların optik medya kullanım alışkanlığı asla bitmiyor. Bunun yanında, optik medyalar kendilerini sürekli geliştirerek daha yüksek kapasitelere erişiyor. HD DVD le kapışan Blu-ray de artık bu kervana katılmış durumda. Peki bütün bu optik medyalara ve bunlardan oluşturulmuş imajlaranasıl hükmedersiniz? İnternetten indirdiğiniz imajları nasıl açarsınız? Bütün cevaplar bu yazılımlarda.

DaemonTools

En popüler sanal sürücü yazılımlarından birisi olan DaemonTools, birçok kopya koruma teknolojisi emülasyonuyla birlikte dört taneye kadar sanal sürücü oluşturmanıza izin veriyor. Kuruluma başladıktan hemen sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanızı isteyebilir. 32 ve 64 bit işletim sistemlerinde sorunsuz çalışıyor.

PowerISO

İnernetten indirdiğiniz DAA uzantılı dosyaları açabilen PowerISO içinde gelişmiş CD ve DVD görüntüsü araçları barındırıyor. Deneme sürümünü bir süreden sonra kayıtlı kullanıma terfi ettirmeniz gerekiyor.

Alcohol 120

CD veya DVD lerinizin yedeklerini almak ve aldığınız imajları daha sonra sanal sürücüler yardımıyla kopya koruma teknolojilerinden arındırılmış şekilde kullanmak istiyorsanız, Alcohol 120 bulabileceğiniz en yetenekli yazılımlardan bir tanesi.

ISO Buster

CD ve DVD görüntülerini açmak için kullanılacak bir yazılım olan ISO Buster, aynı zamanda hasarlı disklerden veri de kurtarabiliyor. Elbette kurtarma özelliği için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekiyor.

Nero

İçinde birçok araçla gelen Nero, özellikle her türlü optik medyaya yazdırabilmesiyle ünlü bir yazılım. Nero aynı zamanda disk imajları da oluşturabilen bir imaj yazıcısına da sahip. Zaten Nerorsquo;nun yazamadığı medya yapamadığı iş yok