Facebook videolarını indirmek

Popüler sosyal ağ Facebook da seyrettiğiniz videoları bilgisayarınıza indirmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

Gereksinimler:

  • Mozilla Firefox 
  • Internet bağlantısı
  • Mp4 formatındaki videoları oynatabilen bir video oynatma programı ( Bilgisayarınız kurulu bir program yoksa aşağıdaki programlardan herhangi birini kullanabilirsiniz)

VLC Media Player indir

1. Firefox u açın ve Araçlar dan Eklentiler e girin. Eklenti edin başlığını tıklayın, "Tüm eklentileri ara" kutucuğuna Facebook Video yazıp arayın.

Facebook videolarını  indirmek

Sonuçlar arasında "Facebook Video" başlıklı eklentiyi göreceksiniz (genellikle ilk sırada geliyor) , "Firefox uygulamasına ekle" dedikten sonra aşağıdaki pencere gelecektir.

Facebook videolarını  indirmek

Şimdi Kur düğmesi pasif durumda ise Facebook Video yazan bölüme bir kez tıklayın, aktif duruma geçecektir. Şimdi Kur a tıklayarak kurulumu başlatın.

Kurulum tamamlandığında Firefox u yeniden başlatmanız gerekiyor. Bu penceredeki "Firefox uygulamasını yeniden başlat" kısayolunu kullanarak yeniden başlatıyoruz.

Facebook videolarını  indirmek

 

Şimdi Facebook.com a girin ve herhangi bir video olan bir sayfaya girdiğinizde, videonun yan tarafında Download Video yazısını göreceksiniz.

Facebook videolarını  indirmek

Bu yazıyı tıkladıktan sonra video indirme işlemi hemen başlayacaktır.

Facebook videolarını  indirmek

İndirme işlemi tamamlanınca, video oynatıcı programınızla açın ve dilediğiniz zaman izleyin :)

Facebook videolarını  indirmek